top of page

הדפסת UV - הטכנולוגיה

 טכנולוגית UV איננה חדשה כלל ועיקר והיא משמשת שנים רבות את העוסקים בשילוט חוצות. אנו רתמנו את הטכנולוגיה כדי לשרת את האמנות.לצורך כך אנו מדפיסים באמצעות מדפסת איכותית במיוחד תוך הקפדה על האיכויות הגבוהות ביותר שניתן להפיק באמצעותה וניהול צבע קפדני

טכנולוגית הדפסת UV מאפשרת הדפסה באיכות גבוהה על מגוון עצום של חומרים בדרגת עמידות מדהימה. חיבור של כל היתרונות הללו מאפשר חופש יצירה כמעט אינסופי תוך שילוב ייחודי של חומר ודימוי.

 

להדפסת UV מספר יתרונות ספציפיים, ביניהם: אפשרות להדפסה ברמות ברק שונות - בהתאם למצע שנבחר להדפסה, עמידות גבוהה לאורך זמן גם בתנאי תצוגה קשים ואפשרות להדפסה בשכבות של צבע תוך שילוב מרקמים וטקסטורות.

 

במדפסת ישנם שש מחסניות דיו: 4 צבעי בסיס (C,M,Y,K), הצבע הלבן (W) והצבע השקוף (V) המשמש כהגנה וכתוספת ברק באופן סלקטיבי (אופציונלי). בנוסף, טכנולוגיה זו מאפשרת הדפסה בשכבות של צבע אחת על גבי השניה – דבר המעניק נפח ומימד נוסף לדימוי כמו גם צבעים עשירים ורוויים. מדפסות בעלות שולחן הדפסה ניחנות ביכולת הדפסה של מספר שכבות כמעט בלתי מוגבל וע"י כך ניתן לבנות טקסטורות בעלות גובה/עומק משתנה.

 

באמצעות טכנולוגיה זו, ניתן בעצם להדפיס בהדפסה ישירה על הכל, ללא צורך בהדבקה או הצמדת חומרים - הדפסה על עץ, הדפסה על מתכת,   זכוכית, פלקסיגלס (זכוכית אקרילית) ועוד. בהדפסת UV, הטכנולוגיה מבוססת על דיו שנחשף לקרינה אולטרה סגולה (UV), דבר שגורם לו להתייבש ולהקשיח באופן מיידי על גבי המצע שנבחר ולכן, אם לא היינו ברורים עד כה ....  אצלנו, בבן יהודה Art Matters  ניתן להדפיס על ה כ ל. 

 

אנחנו מתמחים בשימוש ובניצול שטח הפנים של חומר הגלם כבסיס לתמונה וע"י כך נותנים לה חיות אחרת. הבסיס של התמונה הוא הטקסטורה והצבע של החומר, כמו הגידים והעיניים של העץ, כמו הטקסטורה של האבן הטבעית או הצבע והחריצים שיש באלומיניום המוברש למשל.

איכויות הדפסה עיקריות

Production

איכות ההדפסה הנדרשת היא בדרך כלל פונקציה של מרחק הצפיה מהתמונה. הדפסה באיכות הזו - הנמוכה ביותר, מאפיינת שלטי חוצות שעליהם מסתכלים ממרחק רב ולכן אין צורך באיכות הדפסה גבוהה יותר. איכות נמוכה זו גם מאפשרת הרצת הדפסות מהירה ובכמויות גדולות. אתם כבר מבינים שאיכות הדפסה כזו אינה מתאימה לעבודות אמנות ואכן איננו משתמשים באיכות הפסה זו כלל. 

 

Quality

מיועדת בעיקר להדפסות גדולות ועבודות גרפיקה עם משטחי צבע גדולים. רמה זו מאופיינת גם במהירות הדפסה גבוהה ביחס לאיכות אותה היא מספקת. בנוסף, זו הרמה היחידה בה ניתן להדפיס בשילוב של דיו לבן יחד עם דיו צבע בהרצה אחת.

 

FineArt

נועדה להדפסת תמונות באיכות טובה עם הפרדת צבעים גבוהה כמו גם עבודות גרפיות עדינות הדורשות דיוק גבוה בפרטים קטנים. באיכות זו משתמשים ברוב העבודות והיא משמשת להדפסה על רוב סוגי החומרים (דיבונד, זכוכית, פרספקס, קרמיקה ועוד...). מהירות ההדפסה באיכות FineArt איטית במעט ויש לקחת זאת בחשבון. 

 

HD

האיכות הגבוהה ביותר. רמה זו נועדה להדפסה על משטחים עדינים יחסית ובעלי מרקם חלק (פרספקס, זכוכית). באיכות זו משתמשים בעיקר להדפסות אומנות קטנות הדורשות דיוק גבוה בפרטים כמו גם מעבר צבע אחיד וללא רעש. מהירות ההדפסה ברמה זו היא איטית ביותר ולכן זמן העבודה ארוך יותר. לאלה שלא מתפשרים על איכות...

שיטות הדפסה עיקריות
NO White - ללא לבן כלל

זוהי ברירת המחדל בהדפסות על גבי חומרים קשיחים. כאשר מדפיסים תמונה במצב זה, כל פיקסל לבן 100% (שרוף) - יחשב כשקוף. כלומר, לא יודפס במקום זה כלום וכך יהיה ניתן לראות את החומר עליו התמונה מודפסת.

 

Flood White

מצב הדפסה בו משתמשים כאשר מעוניינים להדפיס שכבת לבן אחידה על גבי כל שטח התמונה. במצב זה משתמשים לרוב בהדפסות על גבי חומרים שקופים (כמו פרספקס או זכוכית) על מנת לתת רקע לבן לתמונה. סיטואציה נוספת וטובה לשימוש במצב זה היא כאשר מדפיסים תמונה על גבי חומר כהה יחסית וזה על מנת שהדימוי יבלוט ולא יבלע ברקע. 

 

Pixel White

מצב הדפסה זה משלב בין שקיפות לבין עומק צבע.

במצב הדפסה זה משתמשים כאשר מעונינים להדפיס תמונה ומשלבים בה גם את השקיפות היכן שקיימים פיקסלים שרופים (לבן 100%) וגם רוויה לצבעים שבתמונה. למעשה הלבן מודפס רק היכן שנמצא צבע בתמונה, כלומר, מתחת לכל פיקסל צבע יודפס פיקסל לבן. כדי לקבל איכויות הדפסה גבוהות יש להגדיר את ערוץ הלבן באופן כזה שיהיה קטן מערוץ הצבע.

 

Spot White

מצב הדפסה המיועד לאפליקציות מיוחדות ועבודות גרפיקה. במצב זה ניתן להגדיר באופן מדויק היכן בתמונה יודפס הלבן. הגדרה זו מתבצעת על ידינו ובתוכנת פוטושופ.

 

bottom of page