תן תקן אודות מעבדת sby
 
הדפסות איכות
הדפסות איכות  
הדפסות האיכות מבית SBY COLOR, עכשיו גם דרך האתר המחודש שלנו!

משתמש חדש ? הרשם כאן

 
ערוץ הדפסה זה מיועד עבור צלמים מקצועיים סטודנטים לצילום וחובבי צילום המחפשים את האיכות הגבוהה ביותר .
כמו כן ערוץ עבודה זה  מתאים לעוסקים בתחום אשר עובדים בסביבה מנוהלת צבע.
העברה ישירה של הדפסות איכות 

בין אם מדובר בפורמט קטן של  9X13, או בהגדלה של 30X45, עבורנו זו אותה אחריות ומחוייבות - לספק לכם את הטוב ביותר, תוך שאיפה להפתיע ולחדש גם למי שכבר ראה הכל.

צוות המדפיסים המיומן העומד לרשותכם צבר שנות ניסיון רבות, והוא נכון להענות לכל אתגר ומשימה, תוך שאיפה לספק לכם את ההדפסה הטובה ביותר שניתן להפיק מהקובץ או הסרט שלכם.

בדף זה תוכלו למצוא את כל האפשרויות ולהנות ממערך ההדפסות המשוכלל שלנו, ולנצל את השירות באופן אופטימלי כדי לקבל את התוצאות האיכותיות ביותר!


העברה ישירה של הדפסות איכות 

פרופילי נייר לכיולי צבע
 
גולש יקר אם ברצונך לבטל את הוראות האישור וההזמנה אנא לחץ כאן
ביטול הוראות האישור והזמנה מומלצים רק לצלמים מקצועים
הדפסות איכות-מידע מקצועי  

הבחירה  בערוץ הדפסות האיכות אינה פתרון מהיר ומיידי לטיפול בקבצים בעייתיים, אולם היא מבטיחה את ניצול כל המשאבים הטכנולוגיים והאנושיים העומדים לרשותנו להשגת תוצאה איכותית. הדרך לתוצאה הסופית עשויה לארוך זמן רב יותר, אולם ההשקעה תשתלם בדמות הדפסה מושקעת, ברמה גבוהה ואיכותית, שתשקף את הטסטים שנעשו והטיפול האישי שהושקע בה.
במידה וההדפסה נעשית מנגטיב או קובץ דיגיטלי, חשוב לנו לקבל הנחיות באשר לכיוון הצבע, ניגודיות ופרמטרים אחרים של התמונה שחשובים לכם; גם המדפיס הותיק והמדפיסה המוכשרת ביותר (שבמקרה עובדים אצלנו...) לא יוכלו לנחש את העדפותיכם האישיות.
איכותי

 
   
 

הדפסות איכות באמצעות האינטרנט
באמצעות הממשק המתקדם העומד לרשותכם, תוכלו לקבל מעתה את כל מערך השירותים שהיה זמין עד כה בדלפק המעבדה. אנו נעשה כל מאמץ על מנת לייעל ולשכלל אותו, לשם יצירת התנאים האופטימליים והנוחים ביותר לקבלת הדפסות האיכות להן הורגלתם.

הדפסות איכות מושקעות
הבחירה  בערוץ הדפסות האיכות אינה פתרון מהיר ומיידי לטיפול בקבצים בעייתיים, אולם היא מבטיחה את ניצול כל המשאבים הטכנולוגיים והאנושיים העומדים לרשותנו להשגת תוצאה איכותית. הדרך לתוצאה הסופית עשויה לארוך זמן רב יותר, אך ההשקעה תשתלם בדמות הדפסה ברמה גבוהה ואיכותית, שתשקף את הטסטים שנעשו והטיפול האישי שהושקע בה.

לפי ההנחיות שלכם
במידה וההדפסה נעשית מנגטיב או קובץ דיגיטלי, חשוב לנו לקבל הנחיות באשר לכיוון הצבע, ניגודיות ופרמטרים אחרים של התמונה שחשובים לכם; גם המדפיס הותיק והמדפיסה המוכשרת ביותר (שבמקרה עובדים אצלנו...) לא יוכלו לנחש את העדפותיכם האישיות.

קצת היסטוריה...


מדיום הצילום, שהפך פופולרי ונגיש לכל בשנות ה-30 של המאה שעברה, הפך את מה שהיה עד אז בהישג ידם של אנשי אצולה ובעלי ממון בלבד, לנחלת הכלל. מעתה יכול היה כל אדם לייצר לעצמו תמונת פורטרט בעלות נמוכה ולהנציח דמויות ונופים מבלי להזדקק לשירותיהם היקרים של אמנים וציירים. ההתפתחויות הטכנולוגיות הביאו במרוצת השנים לירידה הדרגתית בעלויותיהם של שירותים שונים בתחום, ואיפשרו לקבוצות גדולות יותר של צלמים וחובבי-צילום, להנות מציוד מתקדם יותר, דוגמת הדפסות איכותיות ומדפסות בפורמט רחב.

לצד המהפכה הדיגיטלית שהתחום חווה בעשור האחרון (ובהכרח כחלק ממנה), ניכר שכיום פשוט וזול יותר לייצר מקובץ או נגטיב שברשותנו הגדלת-ענק, באיכות סבירה, אם לא למעלה מכך.
עלויות הציוד וחומרי הגלם מאפשרות כיום לכל מעבדה שכונתית קטנה להחזיק מערכת מיני-לאב ולספק את השירות בתמחור שווה לכל נפש.
     
סקירה זו תעסוק בנקודות החשובות להתייחסות בעת טיפול בהפקת הדפסות, כאשר מהלך העבודה העקרוני אינו משתנה, בין אם מדובר בהזמנת עבודה הנמסרת לנו במעבדה או דרך אתר האינטרנט.      
עם קבלתה של עבודה המיועדת להדפסה במעבדה, מתחיל תהליך בדיקה, בראשיתו נקבעת המחלקה אליה תנותב העבודה. אחד הפרמטרים הראשונים שנבחנים הינו גודל ההדפסה הנדרש, באמצעותו ניתן לזהות מיידית את יעדה הסופי של העבודה ולשייכה למחלקה בה תטופל.
החלוקה המסורתית, המתייחסת לפילוח סוגי העבודות ע"פ גדלים, אינה נובעת רק מסוגי הציוד הנדרשים עבור גדלים שונים, אלא גם לנוכח תהליך העבודה, המחייב התנהלות שונה בבואנו להדפיס תמונה בגודל סטנדרטי, או הגדלת ענק.

כעקרון, לכל מכונה במעבדה יש את הסף העליון של גודל ההדפסה האפשרי בה, כאשר ברוב המכונות ה"אוטומטיות", הנמצאות בשימוש נרחב גם בקרב מעבדות קטנות יותר, גודל ההדפסה המירבי המתאפשר הינו 45x30. במכונות גדולות יותר, דוגמת ה- Fujimoto או ה- Chromira, ניתן להדפיס גם במידות קטנות, אולם הן מיועדות בראש ובראשונה לאפשר הפקה מהירה של הדפסה בקנה מידה גדול. מערכות נוספות המאפשרות הדפסה בגדלים אלו הן מכונות דוגמת Lambda, או מדפסות דיו בפורמט רחב. יכולתן של מערכות מעין אלו להוצאה של הדפסות קטנות, מנוצלת ע"פ רוב למטרות הוצאה של הדפסות-ניסיון ("טסטים").

הדפסת עותקים בקנה-מידה גדול מנגטיבים, שקופיות או קבצים, תוך הסתמכות מוחלטת על הדפסות קטנות אשר יש ברשותנו ומהם הדפסנו בעבר, אינה מבטיחה קבלת תוצאות וודאיות. טיב ההדפסה המתקבל תלוי בחומר הגלם עליו הדפסנו (איזה סוג נייר, קנווס או מדבקה, כאשר בהכרח קנווס יכול "לספוג" איכות פחות טובה, לעומת נייר צילום אשר בו טישטוש ואיכות קובץ לא טובה, בולטים הרבה יותר), טכניקת ההדפסה מושפעת גם מאיכות הכימיקלים ורמת הסריקה. על-מנת להגיע לתוצאה משביעת-רצון, מומלך להיעזר בביצוע טסטים – הדפסות ניסיון המדגימות את המרכיבים השונים שעל-פיהם אנו בוחנים את ההדפסה.

כדאי לדעת שלא כל צילום שאנו מזהים כטוב או איכותי כשהוא מודפס על נייר בגודל קטן, לדוגמא ,18x13 בהכרח ימצא חן בעינינו כשהוא מודפס על בד קנווס בגודל של מטר רבוע. גם אם איכותו הטכנית של הנגטיב או הקובץ, מספקת לצורך הגדלה, אין בכך הבטחה שהם ימשיכו להראות מושלמים גם כשיתפרשו לרוחב של מטר וחצי.

חלק מתהליך הבחינה של ההגדלה אמור להביא בחשבון את השאלה בדבר הגודל האופטימלי לצילום המטופל. בדרך כלל מי שצילם את הדימוי לא יוכל לענות על שאלה זו; לעתים אנו כל-כך "מאוהבים" בתמונה שצילמנו, עד כדי שיפוט לקוי בקשור בה. הדברים אמנם נכתבים בהומור מסוים, אולם ראוי להביא בחשבון כי הדפסת הגדלות מעין אלו אינה עסק זול במיוחד, בהתחשב בעלויות הכרחיות נוספות, כמו סריקה, זמן מחשב לטובת עיבוד וטיפול בקובץ, מתיחת בד קנווס על מסגרת, מסגור, הדבקה או למינציה; לעתים, תלוי כמובן בצרכים, עשוי להשתלם להדפיס מספר הגדלות קטנות יותר, בעלות המשתווה למחיר של הגדלת-ענק בודדת.

כלל חשוב שיכול לסייע בחישוב גודל מקסימלי להדפסת קובץ, קובע כי חלוקת מספר הפיקסלים (שיש בכל צלע של הקובץ) ב-300, תתן לנו את המידה המקסימלית (באינצ'ים!) אליה ניתן להגיע בהדפסה על מערכות מיני-לאב, דוגמת Fuji Frontier.  חלוקת הנתון ב-200 תתן את הגודל המירבי (שוב, באינצ'ים) להדפסות הזרקת-דיו או מערכות Lambda  למיניהן. כדאי לזכור שזהו אינו "כלל-ברזל", אלא עקרון שיכול להנחות אותנו בחישוב משוער.

קיימים משתנים נוספים שגם להם השפעה רבה על איכות הדימוי, כגון: סוג המצלמה וגודל החיישן, איכות המצלמה, אופן יצירת הקובץ במצלמה (Raw/Jpeg/Tiff), טיפול נוסף בקובץ בתוכנות עיבוד שונות ואיכות מערכת ההדפסה.

חומר הגלם עליו נדפיס ישפיע גם הוא על איכות הדימוי. לא תמיד קיימת מודעות באשר להשפעה של בחירה משמעותית זו על האופן בו תיראה לבסוף ההדפסה (מעבר להשלכה שיש לכך על העלות הסופית). אנו רגילים לראות צילומים המודפסים על נייר צילום ולפיכך בחירה בחומר גלם אחר, דוגמת בד קנווס או נייר שאינו פוטו-כימי (כמו הדפסה בפלוטר או על נייר מדבקה - ויניל) עשויה להיות שונה בהחלט מהתוצאה המודפסת על נייר צילום, לכן מומלץ לראות הדפסת ניסיון בטרם נחליט בנדון. באופן כללי ניתן לומר שבד קנווס יכול לספוג איכות פחות טובה מאשר נייר צילום בגלל הקסטורה שלו ובשל היותו בד.

הדפסת ניסיון עשויה ללמד אותנו על מידת התאמת הבחירה שלנו להדפסה בפורמט גדול. על-פי רוב, לאחר הזמנת הטסט נקבל רצועה שנלקחה מההגדלה (רוחב הרצועה תלוי בגודל ההדפסה הסופי), אשר שואפת לייצג ככל האפשר את מירב הצבעים וטווח הבהירויות שהדימוי מכיל. כמובן שקיימת אפשרות להוציא גם הדפסה בגודל מלא לשם הבדיקה, אולם במקרה זה השירות בהכרח יתייקר באופן משמעותי, שכן

 

הדפסת תמונות על ידי טובי המדפיסים במדינה תוך הקפדה על איכות

קורסים ואפשרויות מקצועיות 

הכנה ועיבוד קבצים להגדלות לתערוכות ולהדפסת ספרים 
 

אלבום תמונות 

מערכות סריקה עבור ארכיונים ומצגות עד סריקות creo מקצועיות

  סגור חלון אל תציג שוב
באנר ריק
 
מעבדת צילום |  אודותינו |  צור קשר |  שירותי מעבדת צילום |  אלבום תמונות |  אלבומי תמונות |  צילום ארועים דוקומנטרי |  מפת הגעה |   site By InterPro

 משרדי SBY Color טלפון  073-2387300 פקס 03-5660135 דרך מנחם בגין 19 (דרך פ"ת) תל אביב  
שעות פתיחה מעבדה: ימים  א' ב' ד' ה': 9:00-18:00; יום ג': 9:00-14:00